Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 13:40 Bu haber 1044 kez okundu
 
'BENİM DÜNYAM' AÇILDI
Iğdır Haberi
'BENİM DÜNYAM' AÇILDI

 

Iğdır’da  ‘SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi’ törenle açıldı.

Açılışa Vali yardımcısı Fatih Özcan, Vali H. Engin SARIİBRAHİM’in Eşi Hatice SARIİBRAHİM, Bakanlık Müfettişi Kamer ÖZDEMİR, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan YONCA, Milli Eğitim Müdürü Servet CANLI ve protokol üyelerinin katılımı ile akademinin açılışı gerçekleştirildi. Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün SEKA’ya sunduğu ‘SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi’ projesi kabul edilmesiyle beraber Proje kapsamında Iğdır Merkez Camii zemin katında açılan akademiye Iğdır’daki okullar öğrencileri getirerek burada bulunan farklı sınıflarda uygulamalı eğitim verebilecek.

Serka İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi Iğdır’da yapılmış büyük yatırım hizmetlerinden olup İçerisinde farklı sosyal beceri, tasarım ve yaratıcılık geliştirme atölyeleri bulunmaktadır. Özellikle dezavantajlı çocuklar için çok önemli bir kaynak oluşturmaktadır. Ebru atölyesinden akıl ve zekâ oyunlarına kadar içerisinde barındırdığı eğitim ve oyun alanları ile eğitim kaynaklarını besleyecek büyük bir değer niteliğindedir. Ayrıca proje kapsamında Iğdır’da yaklaşık 350 öğretmene 15 farklı beceri alanında eğitim verilmiştir. Bu durum eğitimcilerin de mesleki gelişim konusunda fark oluşturmuştur.

koordinatörlerden  Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri bölüm başkanı Kader KARACA ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Nagehan ÇAKMAK projenin yazım aşamasında, Milli Eğitim müdür yardımcısı Adnan OK projenin geliştirme aşamasında ve  Serka İl müdürü Mutlu Ramazan DOĞANER, projenin  Iğdır’da hayata geçmesine vesile olmuşlardır.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: 'BENİM, DÜNYAM', AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı