Yazı Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 15:39 Bu yazı 1956 kez okundu
 
VALİ BEY'DEN ALKIŞLANACAK KÖKLÜ KARARLAR
Akay AKTAŞ
akayhoca@gmail.com
 
 

Akşam alaca karanlığı henüz çökmüştü.Evden motorla Atatürk İlköğretim Okulu tarafından caddeye çıkarken, baktım okulun yanında hem kalabalık, hem de polis otoları var. Durdum.Bakındım sağa sola.Ne var diye. Vali Bey'in arabası var ve kendileri araç yanında mahalle sakinleri ile konuşuyor. Hemen yanlarına gittim.İyi akşamlar dedim.Elimi uzattım.Beni görünce oda elini uzattı.Toka ettik.Ve ben:
-Mahallemize şeref vermişsiniz.Hoş gelmişsiniz dedim.
-Burası sizin mahalle mi?
-Evet, hemen okulun arkasında evim var. Yanısıra bu mahallenin doğma büyüme ağası-beyiyim dedim.Güldü:
-Bak mahallenize güzel bir okul yaptık. -Okul güzel ama öğrenci kapasitesine göre, çok küçük bahçesi var.
-Okul bitişiğindeki arsalardan birini istimlak edip vatandaşı da mağdur etmemek kaydıyla alıp bahçeye katmayı düşünüyoruz -Çok isabetli olur.Bir eğitimci olarak teşekkür ederim.
-Bak dedi daha iyi çalışmalarımız da var.Onları da yaz.
-Elbette yazarım.
-Belediye binasının arkasındaki parkı boşalttık. Şimdi oraya çok güzel bir proje hazırlıyoruz. Parmak ısırtacak bir dinlenme yerine çevireceğiz. Devamla Valiliği SSK Bahçesine taşıyacağız.
-Fikir babası bendim,deyince
-İyi ya işte sen de yaz. Devam ederek aldığı bir diğer önemli kararı özetledi Vali Bey. Valilik Yolu'nda gece 12'den sonra işyerleri kapanacak.Nedir o ya sabaha kadar işyerleri açık.Gürültü patırtı.Hiç bir yerde böyle bir uygulama yoktur.
-Pek haklısınız.Emin olunuz ki yılda bir kere dahi Valilik Yolu'na gitmem. Her şeyi beni rahatsız eder. Yaşlısı, hastası, öğrencisi var. Birileri para kazanacak diye, sabaha kadar, bir mahalle gürültüye boğulur mu.
-Ama bazıları karşı çıkıp bu kararımızı eleştiriyorlar.
-Onlar şehircilik nedir, toplu yaşama nedir bilmiyorlar.Üç beş cazgır esnaf yerine bir toplumun sağlığını, rahatını, huzurunu koruduğunuz için içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu çok önemli radikal bir karar. Böyle bir uygulamayı hayata geçirmeye, şimdiye kadar hiçbir siyasetçi, idareci cesaret edemedi. Bu iradeyi göstermeniz her türlü takdir ve övgünün fevkindedir. Bu minval üzerine aramızda geçen konuşmayı kaleme aldım, Gerçekten de Vali Bey'in aldığı bu kararlar,bu tasarruflar fevkalade önemli ve toplum yararına.

Ve benim de yıllardır her vesile ile dile getirdiğim sorunların, toptan ama neşter atarak yapılan çözümleri.
Bu vesile ile zat-ı devletlerini kutluyor,selam ve saygılarımı sunuyorum.

 
Etiketler: VALİ, BEY'DEN, ALKIŞLANACAK, KÖKLÜ, KARARLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı