Yazı Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 22:25 Bu yazı 2864 kez okundu
 
PEKİ YA VALİ BEY GİTMEZSE…!
Nihat Aras
n.aras@arasgazetesi.com
 
 

Iğdır’da vali karşılayıp vali uğurlamak yıllardır hesaplı olunmuştur.

 Size yaşadığım bir örneği anlatayım.

Yaklaşık 4 veya 5 yıl önceydi Iğdır’a vali yardımcısı olarak Sayın Mevlüt ÖZMEN atanmıştı. Tabi Iğdır’ı tanımadığı için, haliyle kimler ilk olarak iletişime geçse onlarla sohbet ortamı oluşmuştu.

 Iğdır’ın malum bir şeytan lobisi mevcut, bu adamların işi gücü ilimize gelen üst düzey bürokratları av görerek bir avcı edasıyla her zaman pusuya yatmak.

Nitekim öyle de oldu. Başladılar Mevlüt valiye yanaşmaya. Mevlüt vali ilk etapta şirin ve tatlı gülüşleri olan bu insanların dostluk kurma çabalarına güvendiğinden, dostluk çağrılarına olumlu cevap verdi. Başladılar sayın valim şöyle iyi, sayın valim böyle iyi diye övgülere. Tabi o arada kişisel menfaat planları da tıkır tıkır işliyordu.  Ta ki vali yardımcısı bunların gerçek yüzlerini görünceye kadar.  

Mevlüt vali anladı ki bunların amacı dostluk değil tamamen çıkar. Biraz da uyanık olan Sayın Özmen kısa sürede kendini bu tür insanlardan izole etti. Etti etmesine ama ceremesi ağır oldu.

Nasıl mı ağır oldu?

 E anlatayım o zaman;

O vali yardımcısına methiyeler dizen şeytan lobisi başladı vali yardımcısını korka korka gizlice kötülemeye. Uzatmayayım.

15 temmuz gibi hainlerle dolu bir darbe girişimi gerçekleşti. Şükür ki devletimiz hemen önlem aldı ve darbe 1 gecede püskürtüldü. Elbette hain darbe girişiminin püskürtülmesinin ardında devletimiz önlem alıp FETÖ cülerin inlerine girecekti. İşte tam da o anda şeytan lobisine şans doğdu. Başladılar Mevlüt vali hakkında haykırarak FETÖCÜ demeye.

Vali yardımcısının zamanında zimmet suçundan işten el çektirdiği 2 kişinin şahitliği ile kendi düğün gecesinde Mevlüt bey gözaltına alındı, yaklaşık  2,5 ay  cezaevine girdi. ANLAYACAĞINIZ ŞEYTAN LOBİSİNİN PLANI TUTTU VE MEVLÜT  VALİ IĞDIR’DAN GİTTİ. Tabi dönemin bakanı, süre fazla uzamadan tüm bilgilere erişti ve Mevlüt beye iftira atıldığını fark etti. Mahkeme süreci olmadan Mevlüt Bey ceza evinden çıkarıldı ve Ankara’da daha üst bir makam olan hukuk baş müşavirliğine atandı. İftira atanların peşine düşüldü. ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN!

GELELİM SADEDE;

Iğdır Valisi Sayın Vali Enver ÜNLÜ Iğdır’a gelir gelmez NE AKTÖRLER DEĞİŞTİ NE DE SENARYO!

Başladılar aynı sistemle Enver ÜNLÜ’YÜ çembere almaya. İlk 1 yıl yere ve göğe sığdıramadılar. Şirin suratlar, güzel övgüler…

Asıl meselelerinin devleti zarara uğratma niyeti olduklarını gören VALİ BEY HEPSİNE REST ÇEKTİ.

Şimdilerde şeytan lobisi Iğdır valisini kötüleme politikasına gitmeye başladılar ve bekliyorlar ki çıkarlarına ters düşen vali bey, gerekçe ne olursa olsun Iğdır’dan bir an önce gitsin. Giderse hesaplarınız tutmuş ve çıkarlarınız için bir vali daha göndermiş olacaksınız.

PEKİ YA  ENVER ÜNLÜ GİTMEZSE!

 

 
Etiketler: PEKİ, YA, VALİ, BEY, , GİTMEZSE…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı