Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 13:41 Bu haber 682 kez okundu
 
Yaratılış Kongresi
Universiti Putra Malaysia (UPM) öğrencileri, Chemists Tour of Knowledge 2.0: Discovering Turkey programı kapsamında Iğdır Üniversitesinin düzenlediği Yaratılış Kongresine katıldı.
Iğdır Haberi
Yaratılış Kongresi

Universiti Putra Malaysia (UPM) öğrencileri, Chemists Tour of Knowledge 2.0: Discovering Turkey programı kapsamında Iğdır Üniversitesinin düzenlediği Yaratılış Kongresine katıldı.
Kongre sonrası Universiti Putra Malaysia’dan gelen 9 öğrenci,  Iğdır Üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Temiz ile birlikte Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti.
Makamında öğrencileri ağırlayan Rektör Alma, ziyaret esnasında Malezya ile Türkiye arasında pek çok işbirliği ve ortaklığın bulunduğunu ifade etti. Üniversite olarak bu iş birliği ve ortaklıklara katkıda bulunmayı arzu ettiklerini dile getiren Rektör Alma; “Malezyalı kardeşlerimizi Türkiye’de ve  Iğdır Üniversitesinde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Aramızda fiziki mesafelerimiz olmasına rağmen, Malezyalı kardeşlerimizle gönül bağlarımız yakındır. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da işbirliğini artırmayı amaç ediniyoruz.
UPM Üniversitesi’nin başarılarından gurur duyuyoruz. En kısa sürede bizler de iade-i ziyarette bulunarak bu başarılara ortak olmayı istiyoruz. Bu ziyaretleri, eğitim alanında karşılıklı işbirliğine dönüştürmek istiyoruz. Gençlerimizi özellikle Türkiye’de görmekten son derece mutluyuz, onlar bize göre daha şanslı nesiller. Dünyayı gezip farklı kültürleri ve yapılan çalışmaları görüyorlar. Bu nedenle de gençlerimizin her alanda Türkiye-Malezya ilişkilerine çok büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Bizler de kuracağımız ikili anlaşmalar neticesinde bu ilişkilere katkıda bulunmaktan mutlu olacağız” dedi.
Öğrencilerden Nur Eleeri Jamilea Che Embong, Iğdır’a ilk defa geldiklerini, kendilerine gösterilen ilgiden ve özellikle insanların sıcakkanlılığından bahsederek, ziyaretleri esnasında  Iğdır Üniversitesinin Araştırma Laboratuvarında yapılan çalışmalardan çok etkilendiklerini belirttiler.
Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Yaratılış, Kongresi,
Yorumlar
Haber Yazılımı