Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 13:11 Bu haber 1416 kez okundu
 
Vali Sarıibrahim'den Gençlik Bayramı Mesajı
Kars Haberi
Vali Sarıibrahim'den Gençlik Bayramı Mesajı

Vali Sarıibrahim mesajında, “Gazi Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve kararlılığıyla Milli Mücadelemiz zaferle taçlandırılmıştır.
19 Mayıs, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım” diyerek tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı gün olarak tarihe geçmiştir.
103 yıl önce yakılan bu bağımsızlık meşalesi, aynı inanç ve azimle bugün de gençlerimizin elinde yanmaya devam etmektedir.
Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı sevgili gençlerimiz…
19 Mayıs 1919 tarihi, sizlere armağan edilen şanlı bir mazidir. Bu şanlı mazinin yarınlara ulaşması için en büyük umudumuz sizlersiniz. Milli Mücadelemizi zaferle taçlandıran kararlılığı ve inancı, coşkuyla çarpan kalplerinizde hissediyor, umutla parıldayan gözlerinizde görüyoruz. Milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, kahraman ecdadımızın emaneti olan vatan, bayrak sevgisine ve bağımsızlık ruhumuza sahip çıkacağınızdan hiçbir şüphe duymuyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Aziz milletimiz ve sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Vali, Sarıibrahim'den, Gençlik, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı