Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:18 Bu haber 183 kez okundu
 
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI...
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI NEDENİ İLE IĞDIR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRÜ BİRSEN DURSUN KURUMUN HİZMETLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
Iğdır Haberi
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI...

Her yıl Mayıs ayında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle  Iğdır SGK İl Müdürü Birsen DURSUN Sosyal  Güvenlik  Kurumun temel amacını belirterek açıklamalarda bulundu DURSUN açıklamasında şu ifadelere yer verdi;“Sosyal  Güvenlik Kurumun temel amacının sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı,etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.
İl Müdürü  DURSUN bu konuda en başarılı   çalışma  E-Devlet   üzerinden  yapılan hizmetlerdir. Sosyal Güvenlik Kurumu E-Devlet üzerinde kullanılan hizmetler yönüyle bu platformda hizmet sunan tüm kurumlar arasında  kullanım yönüyle 2014,2015,2016 ve 2017 yıllarında Türkiye birincisi olmuştur. 
Şuan sistemde aktif 105 entegre hizmet ve 16 doğrulama hizmeti yer almaktadır. Kayıt dışı istihdamın Türkiye genelinde uygulanan teşvikler sayesinde  50 oranından 30 lara çekildiği ve bu konuda kararlı adımlar atılarak kayıt dışılığın herkesin geleceğinden çalındığı yönünde farkındalığın oluşturulması ile daha da aşağıya gidilecektir.
Toplumda Sosyal Güvenlik Bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan Sosyal Güvenlik Haftasının tüm paydaşlarımıza ve kurum çalışanlarımıza kutlu olsun”dedi.
Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: SOSYAL, GÜVENLİK, HAFTASI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı