Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 19:06 Bu haber 4466 kez okundu
 
Savcı Sayan Ağrı'yı HDP'nin Elinden Alacağız
Sayın Cumhurbaşkanımız bize güvendi Ağrıyı bize emanet etti,İnşallah bizde onu mahcup etmeyeceğiz HDP’nin elinde olan belediyeyi alacağız memlekete layık bir şekilde çalışmalara başlayacağız.
Ağrı Haberi
Savcı Sayan Ağrı'yı HDP'nin Elinden Alacağız

Sayın Cumhurbaşkanımız bize güvendi Ağrı'yı bize emanet etti,İnşallah bizde onu mahcup etmeyeceğiz HDP’nin elinde olan belediyeyi alacağız memlekete layık bir şekilde çalışmalara başlayacağız.

O memlekete ,o halka gönülden ülkesine bağlı olan insanlara nasıl hizmet edebiliriz onun hayallerini kuracağız,dedi. Sayav tek vaadinin çalışmak olduğunu belirtirken,kan ve gözyaşı üzerine siyaset yapan değil,emek üzerine ,birlik üzerine,beraberlik üzerine siyaset yapan bir anlayışı Ağrı’ya getireceğiz dedi. Sayan Ağrı’nın en büyük sorununu huzur ortamı olarak değerlendirdi.

 

Sayan tanıdığı bir çok belediye başkanı vesilesi ile Ağrı’ya hizmet edeceklerini ve Cumhurbaşkanı ile birlikte Ağrıyı doğunun yıldız yapacaklarını söyledi. Ak Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan’ın ilk röportajında Ağrı’ya ilişkin çok fazla hazırlıklarının olmadığı spontane gelişen bir adaylık süreci yaşadığı gözlendi.

SAVCI SAYAN KİMDİR? BİYOGRAFİSİ KAÇ YAŞINDA

Savcı Sayan, 1971 yılında Ağrı'nın Tutak ilçesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu ailenin 12. çocuğu olan Sayan, ilk okulu doğup büyüdüğü ilçede, orta okulu Muş Malazgirt'te, Liseyi ise yine doğuğp büyüdüğü Ağrı Tutak'ta okumuştur. 

Üniversite tahsilini İktisadi ve İdari Bilimler Fakultesi'nde tamamlayan Sayan, Pedagojik Formasyon alarak eğitimini tamamlamış ve bazı okullarda öğretmenlik yapmıştır. 1996-2000 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl ve ilçe gençlik kollarında MYK üyeliği gerçekleştirmiştir. 

12 Eylül darbe sürecinde kapatılan CHP Gençlik Kolları'nın 1996 yılında yeniden aktifleştirilmesinde pay sahibi olan Sayan, Ağrı'da CHP il ve ilçe başkanlıklarında bulunmuştur. 

Yazarlık deneyimi de bulunan Savcı Sayan'ın, bazı makaleleri dergi ve gazetelerde değerlendirilmiştir. 

Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.

Savcı Sayan, 2015 yılında seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adaylığını, "Türkiye yol ayrımında. Tercihimi ben memleket meselesinden yana koyarak AK Parti'den aday adayı oldum." sözleriyle duyurmuştur.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Savcı, Sayan, Ağrı'yı, HDP'nin, Elinden, Alacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı