Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 14:42 Bu haber 223 kez okundu
 
Rektör Alma, “Dijital Ortamda Ölçme ve Değerlendirme” Konulu Çalıştaya Katıldı
Iğdır Haberi
 Rektör Alma, “Dijital Ortamda Ölçme ve Değerlendirme” Konulu Çalıştaya Katıldı

 Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Dijital Ortamda Ölçme ve Değerlendirme” konulu çalıştaya katıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen çalıştaya Rektör Alma’nın yanı sıra Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan katıldı.

Çalıştay açılışında konuşma yapan Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemiz tarafından düzenlenen Dijital Ortamlarda Ölçme ve Değerlendirme  çalıştayının uzaktan eğitim sürecinde uygulanan ölçme değerlendirme ve izleme etkinliklerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacak” dedi. Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’dan sonra konuşmalarını gerçekleştiren YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ise Pandemi süreci geçtikten sonra da yükseköğretimde dijital ortamların kullanılmasının devam edeceğini belirtti.

Gün boyunca devam eden çalıştayda “ Dijital Ortamda Ölçme Değerlendirme”  konuları her yönü ile ele alınarak bilgi, deneyim ve tecrübeler paylaşıldı.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: , Rektör, Alma,, “Dijital, Ortamda, Ölçme, ve, Değerlendirme”, Konulu, Çalıştaya, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı