Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 17:19 Bu haber 68 kez okundu
 
Oryantasyon Programı Düzenledi...
Iğdır Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, öğrenciler için oryantasyon programı düzenledi.
Iğdır Haberi
Oryantasyon Programı Düzenledi...

Iğdır Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, öğrenciler için oryantasyon programı düzenledi.
Fakülte binası Amfi-3’te düzenlenen programa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Gündoğdu, fakülte bölüm başkanları ve diğer öğretim üyeleri katıldıFen Edebiyat Fakültesi’ne yeni başlayan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından başladı. 
İlk konuşmacı olarak söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Iğdır Üniversitesi’nin bulunduğu konum itibari ile bölgeye ve ülkeye nitelikli insan kaynağı yetiştirmeyi amaçladığını söyledi. 
Karavelioğlu ayrıca, günümüz koşullarında eğitim ve bilginin önemine vurgu yaparak gençlerin bilgi ve donanım açısından yoğun şekilde okuma yapmaları gerektiği üzerinde durdu.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu’ndan sonra söz alan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Gündoğdu da, Türkiye’nin içinde bulunduğu konjonktürden bahsederek, ülkemizin geleceğini garanti altına alma adına gençlerin kendilerini geliştirmelerini, mümkün olduğunca yüksek seviyede üniversitenin ve ülkenin imkânlarını kullanmaları gerektiğinin altını çizdi. Gündoğdu, sosyal bilimlerin son yıllarda hak ettiği önemi kazandığını söyleyerek katma değer üretimi için Türkiye’de fen bilimleri ve sosyal bilimlerin daha ileri seviyede olması gerektiği belirtti.Gündoğdu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan bölüm başkanları da bölümleri hakkında yeni kayıt yaptıran öğrencilere bilgiler verdi.Oryantasyon programı, öğleden sonra Arş. Gör. Ahmet Şamil Özmen’in koordinatörlüğünde devam etti.
Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Oryantasyon, Programı, Düzenledi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı