Haber Detayı
26 Ekim 2022 - Çarşamba 16:59 Bu haber 2370 kez okundu
 
Melekli Beldesi Doğalgaza Kavuşuyor
Iğdır Haberi
Melekli Beldesi Doğalgaza Kavuşuyor

Melekli Belediye Başkanı Eray Coşar yaptığı açıklamada, çalışmanın sevindirici olduğunu dile getirdi.
                   Vatandaşların beklentilerine yönelik çalışmalara imza attıklarını aktaran Eray Coşar, “Bugün, başkanlığa başladığım günden itibaren en mutlu günümü yaşıyorum. Uğruna büyük emekler ve uğraşlar verdiğimiz doğalgazın Melekli’ye getirilmesi konusunda artık ilk kazmayı vurduk. Artık Melekli’de yaşayan vatandaşlarımız tezek, kömür yakmaktan kurtulacak ve hava kirliliği ortadan kalkacaktır. Bize inanmayanların, bizi yalan atmakla suçlayıp iftira atanların boynunu bir kez daha eğdirdiğimiz için Rabbime sonsuz şükürler olsun. Melekli bizim sevdamız. Biz gece gündüz demeden daha güzel bir Melekli’nin hayallerini kuruyoruz. Çok şükür göreve geldiğim andan itibaren Melekli’yi birbirinden değerli hayallere kavuşturduk. Ama inanıyorum ki bunların içinde en önemlisi doğalgaz olacaktır” dedi.
            Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Başkan Coşar, “Iğdır doğalgaza kavuşmuştu. Iğdır’la birleşen beldemizde ise doğalgaz yoktu. Yaptığımız girişimlerle başladı. Başlayan doğalgaz çalışmalarının bir an önce sonlanmasını, benim kıymetli vatandaşlarımın bir an önce bu rahatlıktan faydalanmalarını ve gelecek olan doğalgazın beldemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen bu işte emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Son olarak şunu belirtmek isterim ki; Biz Melekli için daha nice hayaller kurmaya devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin” cümlelerini kullandı.
                    Serhat Doğalgaz Iğdır müdürü Erman Özdobaç ise açıklamasında, “Melekli’miz için çok güzel bir gün. Çalışmalarımıza başladık. İnsanlar doğalgaz kavuşacak ve hava kirliliğinden kurtaracağız. Melekli’de doğal gaz olmadığı  için il merkezinde yaşayanlar beldelerine dönecek. İki ay içinde alt yapıyı bitirmeyi düşünüyoruz.  
            Melekli beldesine çekilecek olan doğalgazdan 1700 hane, 150 iş yeri, 7 tane sanayi tipi fabrika faydalanacak. 2 ay içinde  bitecek. 86 milyon TL’ye mal olması bekleniyor” şeklinde konuştu.
               Doğalgazın gelmesinden dolayı mutlu olan vatandaşlar da, “Allah başkanımızdan razı olsun. Tezek, kömür yakmaktan kurtulacağız. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Melekli, Beldesi, Doğalgaza, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı