Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 14:44 Bu haber 394 kez okundu
 
Kariyer Günleri Etkinliği
Dünyaca ünlü farmakolog Prof. Dr. Abd El-Aty ve Atatürk Üniversitesi Farmakoloji Bölümü Başkanı Ahmet Hacımüftüoğlu kariyer günleri kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ni ziyaret etti. Toplantıda Atatürk Üniversitesi Farmakoloji Bölüm Başkanı Ahmet Hacımüftüoğlu öğrenciler ile bilimsel konular hakkında söyleşi gerçekleştirdi, bilimsel tecrübelerinden bahsetti.
Erzurum Haberi
Kariyer Günleri Etkinliği

Dünyaca ünlü farmakolog Prof. Dr. Abd El-Aty ve Atatürk Üniversitesi Farmakoloji Bölümü Başkanı Ahmet Hacımüftüoğlu kariyer günleri kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi'ni ziyaret etti.
Toplantıda Atatürk Üniversitesi Farmakoloji Bölüm Başkanı Ahmet Hacımüftüoğlu öğrenciler ile bilimsel konular hakkında söyleşi gerçekleştirdi, bilimsel tecrübelerinden bahsetti.
Prof. Dr. Abd El-Aty ise öğrencilerle samimi ve eğlenceli bir şekilde söyleşi gerçekleştirerek öğrencilere başarılı olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Abd El-Ayt'e göre, “Başarılı olmak için 6 unsura dikkat etmek gerekir. Bunlardan birincisi iyi bir rol model olmak ve iyi bir rol model bulmaktır. Başarılı kişileri örnek alıp onların yolundan gitmek gerekir. İkincisi çok çalışmak ve iyi olduğunuza inanmak. Başkası yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz asla kendinizi küçük görmeyin. Üçüncü unsur ise savaşmak ve asla pes etmemektir” dedi.
Abd El-Ayt'e göre “Örneğin sadece doktor olmak yeterli değildir, en iyi doktor olmak için çalışmalıyız ve her zaman en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Dördüncü unsur ise motive olmaktır. Abd El-Ayt'e göre bir işi yapma konusunda çok istekli olmalıyız ve inandığımız değerlerin peşinden gitmeliyiz. Yetenekli olduğumuza inanmalıyız. Beşinci unsur ise güçlü bir özgeçmişe sahip olmaktır. Eğer alanınızda kalifiye bir elemansanız herkes sizinle çalışmak ister ve asla maddi kaygınız olmaz. Altıncı ve son unsur ise zamanı etkili kullanmaktır. Abd El-Ayt'e göre bir işi zamanında bitirmeliyiz; asla yarına bırakmalıyız. Çünkü zaman demek para demektir. Herkes sahip olduğu zamana saygı duymalıdır” diye konuştu.
Abd El-Ayt son olarak bir işe iyi başlayıp iyi bitirmek gerektiğini vurguladı. Abd El-Ayt, bir işe iyi başlamanın önemli olduğunu ama o işi iyi bitirmenin en önemli şey olduğunu belirtti.
Konferans sonunda Fen Lisesi Müdürü Osman Coşkun ünlü bilim adamına Erzurum hatırası olarak Oltu Taşı Tesbih hediye etti.
Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Kariyer, Günleri, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı