Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 12:21 Bu haber 254 kez okundu
 
Ardahan’da özel kurslar uzaktan eğitime başladı
Ardahan'daki özel kurslar uzaktan eğitime başladı. Ardahan'da özel kurslar, korona virüs nedeniyle okulların tatil edilmesi sonrası, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya ağlarını kullanarak uzaktan eğitime başladı.
Ardahan Haberi
Ardahan’da özel kurslar uzaktan eğitime başladı

 Ardahan'daki özel kurslar uzaktan eğitime başladı.
Ardahan'da özel kurslar, korona virüs nedeniyle okulların tatil edilmesi sonrası, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya ağlarını kullanarak uzaktan eğitime başladı.
Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs nedeniyle, Türkiye'de eğitim kurumları geçen hafta tatil edildi. Bu kararın ardından harekete geçen bazı özel kurslar, internet üzerinden yaptıkları yayınlarla öğrencilerin derslerinde geri kalmaması için çaba sarf ederek, yeni yöntemler geliştirdi.
Final Dershanesi Kurucusu Muhammed Güzel, her branştan öğretmenleriyle evde ve kursta stüdyolar kurarak uzaktan eğitime başladıklarını söyledi.
Güzel, "Bu süreci olumlu şekilde atlatabilmek için bireysel olarak herkese düşen görevler var. Sosyal izolasyon ve sosyal mesafeye dikkat ederek ‘Evde kal’ prensibine uyarak inşallah en kısa zamanda bu durumu atlatacağız. (Covid-19) virüsü nedeniyle ülke genelinde eğitime ara verildi. Bu çocuklar ve velileri için panik havasına neden oldu. Biz bu süreçte Ardahan Final ailesi olarak uzaktan eğitim sistemine döndük. Öncelikte WhatsApp grubu oluşturduk ve buradan öğrencilerimizi ödevlendirdik. Bu grup üzerinden her gün ödev vererek kontrol ediyoruz. Haftada bir gün veli ve öğrencilerimizle telefon aracılığıyla görüşüyoruz.''
Eğitime ara verilmesinin ardından evde ve kursta stüdyolar kurarak uzaktan eğitime başladıklarını söyleyen Güzel, ''Her branştan öğretmenlerimizle evde ve kursumuzda stüdyolar kurarak konuların kalan kısmı ve işlenen kısımların tekrarı video derslerle telafi etmeye çalışıyoruz. Bu şekilde hedefimiz bu olumsuz durumu fırsata çevirmek. Kendi imkanlarımız ile oluşturduğumuz video derslerden diğer öğrencilerimiz de yararlanabilirler. Eğitim noktasında Ardahan’da bizim üzerimize düşen bir görev olur ise de biz Final ailesi olarak buna hazırız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Ardahan’da, özel, kurslar, uzaktan, eğitime, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı