Haber Detayı
01 Ocak 2021 - Cuma 19:32 Bu haber 4429 kez okundu
 
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR MÜDÜRÜ 1 YILDA 3 DEFA DEĞİŞTİ.
Edinilen bilgilere göre: Yaklaşık 2 yıldır Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünde vekaleten görev yapan Adem SOYLU, siyasi talepler doğrultusunda görevden el çektirilmiş ve yerine vekaleten Mustafa AKGÜN görevlendirilmişti.
Iğdır Haberi
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR MÜDÜRÜ 1 YILDA 3 DEFA DEĞİŞTİ.

Edinilen bilgilere göre:
Yaklaşık 2 yıldır Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünde vekaleten görev yapan Adem SOYLU, siyasi talepler doğrultusunda görevden el çektirilmiş ve yerine vekaleten Mustafa AKGÜN görevlendirilmişti.
Akabinde valilik makamınca Mustafa AKGÜN'ÜN Van ilinde kadrolu memur olması nedeniyle 1 gün sonra OLUR YAZISI İPTAL EDİLDİ.

Yine edilinen bilgilere göre;
Boş kalan il müdürlüğü kadrosu, siyasi  tartışmaların uzaması ve anlaşmazlığı sonrası Valilik makamınca, Gençlik spor il müdürlüğü görevini yürüten Gökhan YAVAŞER'in aynı zamanda Aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü görevine de Vekaleten müdürlük yapmasını sağlamıştı.
Ak parti Iğdır il başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri ve başkanlık makamı arasında Bir çok defa tartışmalara konu olan müdürlük konusuna sonunda Aile ve sosyal politikalar bakanlığı noktayı koydu.
Aile ve sosyal politikalar bakanlığı, Iğdır’da bir çok iddiaya ve huzursuzluklara sebep olan müdürlük olayını, 4 aydır valilik makamınca vekaleten  yürüten Gökhan YAVAŞER'i görevden alıp yerine Burdur Aile ve sosyal politikalar il müdürü Hasan Güven'i atadı. Aslen Konya'lı olan Güven'in kısa süre içerisinde Iğdır'a gelip görevine başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Hakkında bilgi edindiğimiz Güven'in  özgeçmişinde bir çok başarılı çalışmalara vesile olduğu öğrenildi.

HASAN GÜVEN KİMDİR? 

1978 yılında Konya 'nın Bozkır İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Seydişehir'de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Hizmetler Yüksekokulu 'ndan 1998 yılında mezun oldu.
      Yüksek lisansını Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamlandı.

ÇALIŞTIĞI YERLER;

-Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi,

-İzmir Kızılay Şube Başkanlığı,

-Konya Seydişehir Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,

-Bitlis İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü,

-Karaman, Ermenek Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi,

-Konya Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi,

-TBMM,

-Burdur Bucak İsmail Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yaptı.

Güven, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AİLE, VE, SOSYAL, POLİTİKALAR, MÜDÜRÜ, 1, YILDA, 3, DEFA, DEĞİŞTİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı