Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:52 Bu haber 778 kez okundu
 
Iğdır Üniversitesine Su Kuyusu
Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne, DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğü 7.Sondaj Şube Müdürlüğü, Kars bölge müdürlüğü ve Iğdır şube ekipleri tarafından kampüsümüzün su ihtiyacını karşılamak için kuyu açma çalışmaları başladı.
Iğdır Haberi
Iğdır Üniversitesine Su Kuyusu

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne, DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğü 7.Sondaj Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kampüsümüzün su ihtiyacını karşılamak için kuyu açma çalışmaları başladı.
‘Kuyular sayesinde su ihtiyacımızı kendimiz karşılayacağız’
Iğdır Üniversitesinin kampüsüne açılan su kuyularına bir yenisi daha eklendi. Yaklaşık 250 metre derinlikten su çıkarılmasının planlandığı su kuyusunun ortalama bir buçuk aylık çalışma sonucu bitirileceği planlanmakta olup bu su kuyusunun tamamlanmasından sonra kampüsümüzün su ihtiyacı büyük ölçüde giderilecektir. Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma; “Üniversitemiz henüz yeni bir üniversite olmasına rağmen hızla gelişmektedir. Kampüsümüzde kurduğumuz Güneş Enerji Santrali ile üniversitemizin kullandığı elektriğin yüzde 30 kendimiz üretiyoruz. 
Ayrıca su kuyularının açılmasıyla birlikte su ihtiyacımızı kendimiz karşılayacağız. Üniversite olarak her alanda büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Kampüsümüzde yapılan sondaj çalışmaları için DSİ 8. Erzurum Bölge Müdürlüğüne, Kars bölge müdürlüğüne, Iğdır şube müdürlüğü ekiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Iğdır, Üniversitesine, Su, Kuyusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı