Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 10:21 Bu haber 455 kez okundu
 
Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı gerçekleştirildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı gerçekleştirildi.
Iğdır Haberi
Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı gerçekleştirildi.

Iğdır Valilik toplantı salonunda, Vali H. Engin Sarıibrahim başkanlığında yapılan toplantıya; Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ve beraberindeki heyeti, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcısı Hasan Uğuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nebi Işık, SERKA Genel Sekreteri Dr. İbrahim Taşdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm sektörü acenta temsilcileri katıldı. Yapılan toplantıda TGA Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu tarafından sunum yapılarak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının faaliyetleri, illerin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması için destinasyonlarının sahip olduğu yaşam tarzı ve sunduğu deneyimi seyahat edenlere aktarımına olanak sağlayan GoTurkey platformu hakkında bilgi verildi. Yapılan toplantıda ayrıca ilde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla işbirliği modeli geliştirilmesi, daha etkin ve güçlü bir şekilde Iğdır’ın turizm potansiyelinin tanıtımının sağlanması için yapılan destinasyon çalışmaları hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

Kaynak: Editör: Nihat ARAS
Etiketler: Iğdır, İl, Kültür, ve, Turizm, Müdürlüğü, organizasyonuyla, İller, ve, Destinasyonlar, Tanıtım, Çalışması, Toplantısı, gerçekleştirildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı